Tomatis

TOMATIS Praha

Představení týmu
TOMATIS Praha

TOMATIS Praha
Autismus, poruchy vyvoje řeči, hyperaktivita

Leo Votava o metodě TOMATIS®
v pořadu Sama doma na ČT 1

Jak funguje Poslechový program TOMATIS®
O hlavních principech poslechového programu


Thierry Gaujarengues
prezident společnosti TDSA

Archiv aktualit

Dnes je 12.4. a svátek má Julius

Vztahy a emoce

Barbara měla od dětství potíže s hyperaktivitou a koncentrací, to se samozřejmě projevilo na tom, jak se cítila. “Poprvé v životě necítím téměř žádnou úzkost. Můj manžel chce vědět, co se stalo, že již nervózně nebubnuji prsty jako dřív a také, že dokáži mezi jednotlivými větami normálně dýchat!“
Barbara, 50 let

“Po absolvování poslechového programu se naše Marie aktivně zapojuje při rozhovorech s přáteli a je nyní o mnoho šťastnější děvče. Dříve tomu tak nebylo.“
Matka dvanáctileté Marie

"Vidím teď věci jinak. Moje myšlení je jasnější a já vnímám své vlastní myšlenky rychleji než dříve. Předtím jsem ztratila důvěru v to, že dokážu říct svůj názor, dokonce jsem pochybovala o tom, zda na mém názoru vůbec záleží. Záleží. Mám vlastní názor na spoustu věcí a jsem schopna jasně vyjádřit své myšlenky. Můj život se změnil, protože se už nesnažím vyhýbat se vedoucím pozicím. Vzala jsem zodpovědnost do svých rukou."
Jane, 36 let

"Johnova schopnost rozhodnout se – nebo spíše neschopnost rozhodovat - pro něj byla utrpením. Nedokázal zvolit, do které půjde restaurace, ani co bude dělat ve svém volném čase. Byl závislý na přátelích a rodině, ti vybírali za něj. Bylo pro něj také velmi těžké udržet s lidmi oční kontakt. Po proběhlém poslechovém programu si sám vybírá, kde bude jíst, kam chodit a dokonce se rád se dívá na toho, s kým mluví. Při rozhovorech s ostatními se cítí velmi dobře."
Otec devatenáctiletého Johna

"Cítím čerstvý vítr ve svém životě, ve svém manželství, ve své rodině."
Frances, 48 let

"Všichni jsme velmi zaneprázdnění, každý pořád někam spěchá a odchází. Nikdy nás nenapadlo, že bychom měli zpomalit, a to bylo příčinou toho, že jsem začala být neklidná. Ztrácela jsem sama sebe a zdálo se, že nejsem schopna to zastavit. Poslechový program mi umožnil udělat si čas sama na sebe. A když jsem to udělala, uvědomila jsem si, jak snadné bylo strávit několik hodin denně podle mého vlastního přání, a to mi umožnilo chytit znovu dech. Moje vnímání se posunulo a já teď doslova snadněji slyším přání rodiny. Také mluvím jasněji. Jako kdyby to slepilo mou rodinu, zjišťuji, že všechny naše rozhovory probíhají hladce. A i můj vztah s manželem je lepší."
Suzanne, 53 let

zpět na Příběhy klientů ze světa

Klientský přístup

MEDITOR s.r.o. © 2015