Tomatis

TOMATIS Praha

Představení týmu
TOMATIS Praha

TOMATIS Praha
Autismus, poruchy vyvoje řeči, hyperaktivita

Leo Votava o metodě TOMATIS®
v pořadu Sama doma na ČT 1

Jak funguje Poslechový program TOMATIS®
O hlavních principech poslechového programu


Thierry Gaujarengues
prezident společnosti TDSA

Archiv aktualit

Dnes je 12.4. a svátek má Julius

Vzdělávání a učení

"Dokončila jsem studium na právnické fakultě s velmi dobrými známkami a chystala se na advokátské zkoušky. Jedna část zkoušky ale nevyšla. Před novým pokusem jsem se rozhodla zkusit Rozvojový poslechový program TOMATIS®. Po jeho absolvování se mnoho změnilo. Informace jsem začala zpracovávat snáze a rychleji. Byla jsem schopna si snadno vzpomenout, co jsem se učila, a mohla se tedy lépe soustředit a odpovídat na otázky. Výsledkem je, že advokátské zkoušky mám v kapse!"
Cole, 33 let

"Kdysi jsem každý večer trávila psaním domácích úkolů přes čtyři hodiny. Ve škole jsem v průběhu vyučování nedokázala udržet pozornost a často jsem byla „mimo“, když se mě někdo na něco ptal. Prošla jsem poslechovým programem a teď mi výuka ve škole najednou přijde zajímavá a dokážu se soustředit na to, co učitel říká. Nad domácími úkoly dnes trávím už jen asi tak hodinu denně.“
Janice, 19 let

"Dříve Nancy trvalo několik hodin, než přelouskala jen pár stránek v knize. A snad proto by si jen zřídkakdy sama od sebe ve svém volném čase četla. V průběhu aktivní fázi Poslechového programu TOMATIS® četla při Mozartových skladbách a i teď, po jeho ukončení, si ráda pouští Mozarta, když čte. Její schopnost zpracovávat informace je zjevně rychlejší a i v porozumění psaného textu se výrazně zlepšila."
Matka jedenáctileté Nancy

Heidi si uvědomovala, že se pohybuje na hranici dyslexie. Byla mladší z dvojčat a celý život se musela velmi snažit, aby se v konverzacích se svým okolím dokázala jasně a srozumitelně vyjádřit. Přestože ve své práci byla úspěšná, trpěla velkými výkyvy nálad, které způsobovaly, že se na svůj život dívala velmi negativně. Po absolvování Poslechového programu TOMATIS® se její výkyvy nálad postupně zklidnily, čtení se pro ni také stalo mnohem jednodušším a je schopna jasného rozhodování. Je plná energie a se souhlasem svého lékaře vysadila téměř všechny své léky na zklidnění.
Heidi, 56 let

zpět na Příběhy klientů ze světa

Klientský přístup

MEDITOR s.r.o. © 2015