Tomatis

TOMATIS Praha

Představení týmu
TOMATIS Praha

TOMATIS Praha
Autismus, poruchy vyvoje řeči, hyperaktivita

Leo Votava o metodě TOMATIS®
v pořadu Sama doma na ČT 1

Jak funguje Poslechový program TOMATIS®
O hlavních principech poslechového programu


Thierry Gaujarengues
prezident společnosti TDSA

Archiv aktualit

Dnes je 24.5. a svátek má Jana

Koordinace pohybů

Součástí našeho sluchového ústrojí je rovnovážný orgán, který informuje mozek o postavení naší osy, pohybu i změnách rychlosti. Tento fakt usnadňuje pochopení souvislosti mezi koordinací (a rovnováhou) a poslechovým programem, který pozitivním způsobem stimuluje uši a i náš mozek a v některých případech velmi překvapivě zlepšuje koordinaci pohybů a senzomotoriku celkově.

U dětí program přispívá k trénování koordinace oko – ruka a je tak výborným podpůrným nástrojem, který se projeví nejen školními úspěchy. Krom toho se projevuje ve zrychlení opožděného vývoje pohybových funkcí jako následek LMD či jiných komplexních onemocnění či poruch.

U dospělých lze Metodu TOMATIS® využít k posílení či stabilizaci koordinačních stereotypů nejen jako účinné doplnění rehabilitačního procesu po úrazech či operacích pohybového aparátu – např. plastika předního překříženého kolenního vazu – ale i u aktivních sportovců. Fotbal, hokej, tenis, golf, atd. jsou sporty, při kterých hraje vybroušená koordinace pohybů klíčovou roli pro úspěch.

zpět na Oblasti uplatnění

Klientský přístup

MEDITOR s.r.o. © 2015