Tomatis

TOMATIS Praha

Představení týmu
TOMATIS Praha

TOMATIS Praha
Autismus, poruchy vyvoje řeči, hyperaktivita

Leo Votava o metodě TOMATIS®
v pořadu Sama doma na ČT 1

Jak funguje Poslechový program TOMATIS®
O hlavních principech poslechového programu


Thierry Gaujarengues
prezident společnosti TDSA

Archiv aktualit

Dnes je 20.6. a svátek má Květa

Koncentrace

V průběhu desítek let uplatňování tohoto programu bylo zjištěno, že aplikovaná hudba, převážně Mozart, spolu s technologií střídavého zvýrazňování nízkých a vysokých frekvencí má pozitivní vliv na zvýšení soustředění jak u dětí, tak u dospělých.

U dětí je pozitivní vliv zvukové stimulace TOMATIS® pozorován specificky u dětských klientů trpících hyperaktivitou, kdy je pro rodiče obtížné udržet na počátku programu dítě na jednom místě, dost často běhá, skáče a má potřebu mluvit nebo i pokřikovat. V průběhu času, někdy velmi brzo na počátku, někdy však až za druhou polovinou poslechového programu – tedy po několika týdnech – se dítě postupně zklidní a jakoby samozřejmě se začne věnovat činnostem, při kterých je potřeba nejen trpělivost, ale i zaměření se na cíl, koncentrace. Velmi dobře je to v našem poslechovém studiu pozorovatelné například na skládačkách puzzle, při kreslení anebo při tvorbě různých předmětů, jako jsou koláže atd.

U dospělých o důležitosti zaměření se na cíl ví své zejména sportovci. Vyrovnaná a zklidněná psychika při nerozhodném stavu utkání obvykle určí vítěze. Zejména však golfisté, tenisté a lukostřelci, ale i většina dalších sportovců potřebuje zkoncentrovat pozornost do jednoho bodu, do jednoho okamžiku. Poslechový program vytváří optimální podmínky v organismu pro to, aby tato schopnost byla buď znovu vytvářena (např. po dlouhém úrazu), nebo dále rozvíjena.

zpět na Oblasti uplatnění

Klientský přístup

MEDITOR s.r.o. © 2015