Tomatis

TOMATIS Praha

Představení týmu
TOMATIS Praha

TOMATIS Praha
Autismus, poruchy vyvoje řeči, hyperaktivita

Leo Votava o metodě TOMATIS®
v pořadu Sama doma na ČT 1

Jak funguje Poslechový program TOMATIS®
O hlavních principech poslechového programu


Thierry Gaujarengues
prezident společnosti TDSA

Archiv aktualit

Dnes je 12.4. a svátek má Julius

Koncentrace a pozornost

Patnáctiletý Andy, člen jednoho z nejlepších golfových týmů, musel po několika letech domácího vyučování v prvním roce na střední škole bojovat. Snažil se zapadnout, ale nedařilo se to, nebyl schopen očního kontaktu a zaostával v anglickém jazyce a matematice. Podstoupil tedy poslechový program a postupně se zmizely i jeho podvědomé obavy z očního kontaktu. Mohl se tak naplno věnovat sportu a svému golfovému odpalu, protože ve škole mu to šlo. V matematice byl poprvé klasifikován na výbornou! Zlepšilo se i jeho držení těla a chůze.
Andy, 15 let

"Nejhlasitější zvuk v okolí vždycky upoutal mou pozornost, a to zejména ve škole. Bylo náročné věnovat pozornost učiteli, a tak mi stále unikaly některé důležité informace. Mé známky sice byly v pořádku, ale musel jsem opravdu tvrdě pracovat. Po absolvování poslechového programu začala má mysl pracovat jinak. Vnímal jsem jasně pokyny učitele, nemusel jsem se tolik soustředit. Dokonce jsem dokončil některé školní projekty, což dřív nešlo úplně dobře. Mé známky jsou teď lepší a lepší. Všechno, co dělám, je najednou jednodušší.  Už se nemusím soustředit jen na to, abych udržel krok se třídou."
Fred, 17 let

"Najednou jsem si na hodině uvědomila, že neusínám, Poslouchala jsem profesora a skutečně mě bavilo, co říkal!"
Beverly, 19 let

"První den jsem přemýšlel, co to vlastně dělám. Věnovat dvě hodiny denně poslechovému programu při všech těch pracovních a rodinných povinnostech. Pak jsem měl jednou pracovní schůzku těsně po návštěvě poslechového centra.  Rozhodl jsem se nenaladit se na toho člověka, protože mě projekt nezaujal. K mému překvapení jsem byl velmi ostražitý, dokázal jsem jasně vnímat, co říkal. Měl jsem energii zůstat bdělý a při vědomí. Něco se změnilo."
George, 50 let

zpět na Příběhy klientů ze světa

Klientský přístup

MEDITOR s.r.o. © 2015